لیفت ابروها چیست مزایا معایب روش ها

لیفت ابروها چیست؟|مزایا و روش های لیفت ابرو 1401

لیفت ابرو یا بالاکشیدن ابرو ها سبب خوش فرم شدن ابروها، باز شدن چهره، برطرف شدن چین و چروک های زیر ابرو و درشت تر شدن چشم می شود.  هرچقدر که سن انسان ها افزایش می یابد، تغییرات مختلفی در پوست و در چهره اشخاص ایجاد می شود. حالت ابروها یکی از تغییراتی است که با افزایش سن تغییر می کند. برخی از اول هم ابروهای رو به پایین و یا کم پشتی دارند، برخی هم نیز با گذشت زمان حالت ابروهای شان تغییر می کند یا ریزش پیدا می کند. بانوان به داشتن ابروهای هشتی یا کمانی که پرپشت و رو به بالا باشند، علاقه دارند.  اگر به دنبال روش های درمان آفتاب سوختگی هستید، اینجا کلیک کنید.

لیفت ابرو همان بالا کشیدن ابرو است که تغییرات زیادی در صورت و چهره فرد ایجاد می کند. روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد. آرایشگران در سالن های زیبایی و متخصصین زیبایی در کلینیک های زیبایی از روش های مختلف برای لیفت ابرو استفاده می کنند. در این مقاله سیب سل،  شما را با انواع روش های لیفت ابرو آشنا می کنیم.

اگر به لیفت ابروهای خود برای زیباتر کردن چهره خود علاقه دارید، با ما همراه باشید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. افزایش آگاهی شما نسبت به روش های مختلف لیفت ابرو باعث می شود که بهترین روش لیفت ابرو را انتخاب کنید.

روشهای لیفت ابروها در خانه

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابروها با هدف تغییر حالت ابروها باعث بالاکشیدن ابروها، تغییر حالت چهره و ایجاد فاصله بیشتر چشم و ابرو ها و بازتر شدن چشم ها یا درشت تر جلوه دادن چشم ها می شود. آرایشگران با هدف تغییر حالت ابرو بانوان، پر پشت کردن آنها و شکل دادن به آن ها اقداماتی نظیر تتو و میکرونیدلینگ ابرو را انجام می دهند.

افزایش سن به شدت باعث تحلیل رفتن عضلات پیشانی و ضعیف و شل شدن آنها می شود. لیفت ابرو بهترین روش درمان ابروهای افتاده است. ابروهای بی حالت یا کشیده شده به سمت پایین چهره را خسته و بی حال نشان می دهد. ابروهای درهم و یا بدحالت باعث ایجاد تصویر خشمگینی از فرد می شود. لیفت ابرو منجر به زیبایی بیشتر صورت شما می شود و چهره ای شیک و جذاب خلق می کند.

چه افرادی نیاز به لیفت ابرو دارند ؟

  • افرادی که ابروهای افتاده دارند،
  • کسانی که خطوط عمیق در پیشانی دارند،
  • کسانی که خطوط عمیق بین دو ابرو دارند،
  • افراد جوان و میانسال نیز می توانند لیفت ابرو انجام دهند.

فواید لیفت ابروها

ابروهای لیفت شده در سال های اخیر بسیار ترند و پرطرفدار شده اند و حالا به یکی از روتین‌های زیبایی تبدیل شده اند. فواید لیفت ابرو عبارت است از:

ابروهای لیفت شده حالت رو به بالا دارند و فرم صورت را جذاب‌تر، مقتدرتر و به روزتر نشان می‌دهند.

لیفت ابروها می‌تواند افتادگی پلک یا صورت را با ایجاد خطای دید تا حدی پنهان کند.

دیگر داشتن ابروهای نازک مد نیست و افراد از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا ابروهایی پهن داشته باشند. میکروبلدینگ ابرو باعث لیفت ابرو و پر شدن ابروها می شود. در واقع شما می توانید با این اقدام به زیبایی دوچندان ابروهای خود برسید.

روش های لیفت ابروها

برای حالت دادن و بالا نگه داشتن ابروها که نظم ویژه‌ای به صورت می‌دهد، معمولا چند روش متداول وجود دارد.

لمینت ابرو

در این روش که معمولا در سالن‌های آرایشی انجام می‌شود، مواد شیمیایی روی ابروها قرار می‌گیرند و از این طریق لیفت شده و حالت پیدا می‌کنند. در کشورهای دیگر کیت خانگی انجام لیفت ابرو هم وجود دارد که با استفاده از آن خانم‌ها می‌توانند در خانه ابروهایشان را لیفت کنند؛ اما معمولا ماندگاری لمینت ابرو در سالن برای مدت زمان بیشتری بوده و نتیجه آن هم بهتر می‌شود.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس یک روش برای بالا بردن ابرو بدون استفاده از جراحی است. در این روش برای تزریق بوتاکس بخش هایی مشخص می شوند. سپس با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، محل های مشخص شده بی حس می شوند. سپس بوتاکس از قسمت های بی حس شده تزریق می شود. تزریق پرکننده در عضلات، سبب فلج شدن آن ها و برطرف شدن چین و چروک ها در این محل می شود.

زمان لازم برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، چند دقیقه است و  به مدت ۳ الی ۵ ماه ماندگاری دارد. فرد بعد تزریق بوتاکس نیاز به استراحت ندارد و این امکان را دارد که به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

لیفت کردن ابرو با ژل ابرو

ژل ابرو چه به صورت خانگی تهیه شده باشد و چه آن را به طور آماده خریده باشید، محصولی است که برای آبرسانی و حالت دهی به ابروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهمی که درباره این محصول باید به خاطر داشته باشید، بافت آن است که بر پایه آب قرار دارد. محصولاتی که بر پایه آب هستند، معمولا یک حالت دهی بسیار ملایم را انجام می‌دهند و منجر به درخشان شدن ابروها خواهند شد. چیزی تحت عنوان لیفت ابرو می‌بینید، به ویژه اگر تار ابروهای شما پهن باشند، با ژل ابرو اتفاق نخواهد افتاد.

لیفت ابرو با صابون

یکی از ترندهای جذاب جدید برای لیفت ابرو استفاده از صابون است. صابون منجر به برق زدن ابروها نمی‌شود، حالت دهی قوی دارد و نتیجه استفاده از آن قابل مقایسه با لمینت ابرو است؛ با این تفاوت که در این روش نیازی به استفاده از مواد شیمیایی قوی برای داشتن نتیجه طولانی مدت وجود ندارد.

صابون از نوعی چربی به نام گلیسرین تشکیل شده است که می‌تواند به خوبی سطح موهای ابرو را در بر گرفته و آن‌ها را در جای خود نگه دارد. این محصول می‌تواند در تمام طول روز حالت ابروهای شما را حفظ کرده، به آن‌ها حالتی تمیز و بدون برق زدن دهد و در پایان روز هم به راحتی مثل بقیه آرایش از پوست پاک شود.

لیفت ابرو با استفاده از لیزر

لیفت ابرو با استفاده از لیزر از انواع روش های لیفت ابرو غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است. عملکرد بالا بردن لیزر با ابرو، مشابه همان استفاده از لیزر برای سفت کردن و برطرف کردن شل شدگی پوست است. در این روش طی یک فرآیندی به نام نئوکلاژنز، تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. با حرارت دادن و گرم کردن ماهیچه های اطراف ابرو، آن ها منقبض می شوند و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود. این روش از انواع روش های لیفت ابرو است که بلافاصله بعد از درمان اثرات آن قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *